Hyr

Sallate me rukola dhe parmixhano

Perberesit:

  • 115-140gr. rukola
  • 1 luge vaj ulliri ekstra i virgjer
  • 2 luge çaji leng limoni
  • Kripe
  • 55gr djathe pamirxhano

Pergatitja:

  1. Vendosni rukolen ne nje tas te madh. Shtoni persiper vaj ulliri dhe e perzieni me duar, me pas hidhni leng limoni dhe ¼ luge çaji kripe.
  2. Shtoni djathin dhe e perzieni mire. E provoni ne shije. Nese sallata ka nje shije shume te forte, i shtoni vaj ulliri. Nese sallata nuk ka ende shijen qe kerkoni, mund ti shtoni kripe e leng limoni.